Виховання — це насамперед "вбирання в себе" кожною особистістю культури рідного народу, що допомагає передачі, освоєнню і творчому використанню нині сущими поколіннями досвіду попередніх поколінь, забезпечує продовження у віках культурно-історичних традицій батьків, творить з вихованця людину цієї епохи, вводить його у сферу загальнолюдських цінностей. Як писав видатний мислитель XIX століття Й. Гійо, виховання — це мистецтво, яке добуває з глибини душі людини і пробуджує до життя все, що в ній дрімає; яке розвиває одночасно всі її сили і допомагає їй прямувати до мети, словом освічує людину.

Стрижнем усієї системи виховання в Україні є національна ідея, яка відіграє роль об'єднавчого, консолідуючого фактора в суспільному розвиткові, спрямованого на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави.

Протягом року, один раз на два тижні проводяться години взаємоінформації зі студентами прикріплених груп, де заслуховуються звіти старост про успішність та дисципліну в групах, доводяться до студентів рішення ректорату, вченої ради і деканату. Проводяться тематичні виховні години.

Куратори зі студентами проводять різноманітні кулькурні заходи, організовують культпоходи в драмтеатр, у філармонію, "Березіль".

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам.

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності.

асист. Сікіринська Д.О. з студентами кураторської групи. Вшанування Дня пам'яті жертв Бабиного Яру. ( 2021 рік).

доц. Сорока Ю.В. з студентами кураторської групи. Лекція на тему: «Україна – європейська держава», яка присвячена річниці незалежності України. (2021 рік)

доц. Доброродній А.В. проводить зі студентами кураторської 38-ї групи диспут на тему: “Морально-етичний облік лікаря в історичному аспекті і в наш час” (2017 рік)

доц. Сорока Ю.В. з студентами 13-ї групи в музеї КЗ ТОР "Тернопільська університетська лікарня" (2016 рік)

доц. Чепіль Іванна Володимирівна зі студентами кураторської групи

доц. Чепіль Іванна Володимирівна зі студентами кураторської групи (2015 рік)

Національно-патріотичне виховання

У зв’язку із складною політичною ситуацією в країні викладачі кафедри регулярно проводять із студентами інформативні бесіди, обговорюючи гарячі події на Сході держави, політичні новини в Україні та за її межами. Згідно розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі в університеті на кафедрах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів. При проведенні політінформації із студентами піднімаються та обговорюються питання ролі студентської молоді у становленні правового суспільства, прав людини в правовій державі.

Наставники груп проводяться із студентами бесіди на теми: «Революція гідності – виклик історії», присвячені подіям у м. Києві 2013-2014 року та «Голодомор: погляд через роки», присвячені руйнівним наслідкам голодоморів в Україні.