Виховання — це насамперед "вбирання в себе" кожною особистістю культури рідного народу, що допомагає передачі, освоєнню і творчому використанню нині сущими поколіннями досвіду попередніх поколінь, забезпечує продовження у віках культурно-історичних традицій батьків, творить з вихованця людину цієї епохи, вводить його у сферу загальнолюдських цінностей. Як писав видатний мислитель XIX століття Й. Гійо, виховання — це мистецтво, яке добуває з глибини душі людини і пробуджує до життя все, що в ній дрімає; яке розвиває одночасно всі її сили і допомагає їй прямувати до мети, словом освічує людину.
Стрижнем усієї системи виховання в Україні є національна ідея, яка відіграє роль об'єднавчого, консолідуючого фактора в суспільному розвиткові, спрямованого на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави.
У 2024 році за кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії закріплено чотири кураторські групи. Викладачі кафедри згідно календарного плану освітніх заходів проводять зустрічі з кураторськими групами для обговорення різних соціально важливих тем:
1. Нові небезпеки пов’язані з війною в Україні.
2. Національна самосвідомість та культурні надбання України.
3. Роль молоді у сучасному суспільно-політичному житті країни.
4. Проблеми та виклики на шляху до європейської інтеграції.
5. Збереження та розвиток української мови та культури.
6. Розвиток сучасних технологій в медицині та науці.
Також, зі студентами кураторських груп активно проводили культурно-пізнавальні заходи (відвідували театр, філармонію, музеї) .Під керівництвом викладачів кафедри студенти проводили презентації для школярів у місті Тернополі на різні медичні та просвітницькі теми.
Особливу увагу на кафедрі приділяють фізичному розвитку та здоровому способу життя тому разом з студентами кураторських груп проводили спільні прогулянки на природі, гімнастику , та вправи.
Протягом року, один раз на два тижні проводяться години взаємоінформації зі студентами прикріплених груп, де заслуховуються звіти старост про успішність та дисципліну в групах, доводяться до студентів рішення ректорату, вченої ради і деканату. Проводяться тематичні виховні години.
Куратори зі студентами проводять різноманітні кулькурні заходи, організовують культпоходи в драмтеатр, у філармонію, "Березіль".
При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам.
Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності.
Асист. Сікіринська Д.О. з студентами кураторської групи. Вшанування Дня пам'яті жертв Бабиного Яру (2021 рік)
Доц. Сорока Ю.В. з студентами кураторської групи. Лекція на тему: «Україна – європейська держава», яка присвячена річниці незалежності України (2021 рік)
Доц. Доброродній А.В. проводить зі студентами кураторської 38-ї групи диспут на тему: “Морально-етичний облік лікаря в історичному аспекті і в наш час” (2017 рік)
Доц. Сорока Ю.В. з студентами 13-ї групи в музеї КЗ ТОР "Тернопільська університетська лікарня" (2016 рік)
Доц. Чепіль Іванна Володимирівна зі студентами кураторської групи (2015 рік)
Національно-патріотичне виховання
У зв’язку із складною політичною ситуацією в країні викладачі кафедри регулярно проводять із студентами інформативні бесіди, обговорюючи гарячі події на Сході держави, політичні новини в Україні та за її межами. Згідно розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі в університеті на кафедрах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів. При проведенні політінформації із студентами піднімаються та обговорюються питання ролі студентської молоді у становленні правового суспільства, прав людини в правовій державі.
Наставники груп проводяться із студентами бесіди на теми: «Революція гідності – виклик історії», присвячені подіям у м. Києві 2013-2014 року та «Голодомор: погляд через роки», присвячені руйнівним наслідкам голодоморів в Україні.